fbpx

soothing

soothing, ow, oway

ULTRADELIKATNY ZABIEG KOJĄCY DLA ZACZERWIENIONEJ I WRAŻLIWEJ SKÓRY GŁOWY

Wrażliwa skóra często ulega swędzeniu, dyskomfortowi i podrażnieniom. Aby przywrócić równowagę, należy ją oczyścić i poddać działaniu produktów o maksymalnej delikatności, które zapewniają ulgę i natychmiastowe dobre samopoczucie, jednocześnie eliminując stany zapalne i przywracając skórze komfort.

Linia soothing wykorzystuje ultradelikatne środki czyszczące: faza oczyszczania przeprowadzana jest za pomocą naszej nieetoksylowanej kąpieli na bazie środków powierzchniowo czynnych, która delikatnie oczyszcza bez podrażniania skóry. W połączeniu z orzeźwiającymi i lekko balsamicznymi ekstraktami, które dają natychmiastową ulgę, a silne działanie przeciwzapalne kremu kojącego zwiększa naturalne mechanizmy obronne skóry.

Biodynamiczne, organiczne i etycznie pozyskane wybrane składniki

BIODYNAMICZNE

OLEJEK ETERYCZNY Z KOPRU WŁOSKIEGO
Oczyszcza i usuwa toksyny, pobudza usuwanie płynów i zanieczyszczeń oraz zapobiega ich gromadzeniu. Pobudza mikrokrążenie w skórze i działa łagodząco.

ORGANICZNE

ALOES
Aloes posiada udowodnione właściwości łagodzące i uśmierzające ból. Polisacharydy pobudzają funkcjonowanie fibroblastów i produkcję kolagenu, przyspieszając gojenie się ran. Aloes działa również przeciwbakteryjnie i przeciwdrobnoustrojowo, przyczyniając się do przywrócenia równowagi mikroflory skóry.

ETYCZNE

DREWNO TEKOWE I MAHONIOWE
Wyciąg z drewna tekowego jest często stosowany w medycynie ajurwedyjskiej w celu wzmocnienia struktury włosów oraz ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Mahoń to roślina powszechnie wykorzystywana w tradycyjnej medycynie afrykańskiej ze względu na swoje cenne właściwości – ożywia włosy i dodaje im energii.

BIODYNAMICZNE

KOCANKA
Dzięki właściwościom łagodzącym zaczerwienienia i podrażnienia, kocanka jest szczególnie dobrym wyborem w przypadku delikatnej, wrażliwej skóry. Ponadto roślina ta doskonale chroni skórę. W ramach linii kosmetyków łagodzących, biodynamiczna kocanka jest dostępna w formie olejku eterycznego i jako czysta zmikronizowana roślina…

ROŚLINNE

PIEPRZOWIEC CHIŃSKI
Prastara roślina pochodząca z Chin, wykazująca właściwości łagodzące i zapobiegająca podrażnieniom. Jej składnik aktywny, zantalen, przynosi natychmiastową ulgę skórze głowy z objawami uczulenia i podrażnienia.

BIOTECHNOLOGICZNE

ALANTOINA
Roślinny składnik aktywny występujący w różnych rodzajach roślin i wykazujący wielokierunkowe działanie, zwany „pomnażaczem komórek”. Pobudza wzrost i podział komórek. Skraca czas gojenia się stanów zapalnych, ran, rumieni, oparzeń słonecznych i wrzodów. Odbudowuje skórę i nabłonek.

BUKIET ZAPACHOWY

BERGAMOTKA, KOPER WŁOSKI

RZEŚKIE, BOGATE, WYRAFINOWANE NUTY BERGAMOTKI, OWOCU CYTRUSOWEGO W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU, RÓWNOWAŻONE ZIOŁOWĄ SŁODYCZĄ KOPRU WŁOSKIEGO, TWORZĄ ŁAGODZĄCĄ, ANTYSEPTYCZNĄ I ZMIĘKCZAJĄCĄ MIESZANKĘ DO SKÓRY GŁOWY.

DZIAŁANIE AROMATERAPEUTYCZNE:
ODPRĘŻAJĄCE, NIWELUJĄCE ZMĘCZENIE PSYCHICZNE