fbpx

purifying

purifying, ow, oway

LINIA OCZYSZCZAJĄCO-REGULUJĄCA DLA SKÓRY GŁOWY Z TŁUSTYM LUB SUCHYM ŁUPIEŻEM

Łupież jest nieestetycznym stanem, z którym należy walczyć w ukierunkowany sposób. Linia  purifying łączy oczyszczającą moc biodynamicznego tymianku z delikatnym mechanicznym złuszczaniem mikrogranulek wosku ryżowego i uzupełnia leczenie na dwa różne sposoby:

w przypadku łupieżu tłustego łączy ściągające i antybakteryjne działanie Puricomplex z  działaniem Phycosaccharide ACG (kompleks algowy oligosacharydu z siarczanem cynku) regulującym wydzielanie sebum. W przypadku suchego łupieżu wykorzystuje kojące właściwości organicznej wierzby oraz działanie nawilżające biotechnologicznego związku Almeth.

Biodynamiczne, organiczne i etycznie pozyskane wybrane składniki

 

BIODYNAMICZNE

OLEJEK ETERYCZNY Z ROZMARYNU
Posiada właściwości odświeżające, oczyszczające i przeciwdrobnoustrojowe, cenne w leczeniu zaburzeń równowagi skóry. Pobudza mikrokrążenie krwi w skórze głowy, wspomagając wzrost włosów i poprawiając ich kondycję.

ORGANICZNE

WIERZBA
Zawiera fitokompleks szczególnie bogaty we flawonoidy i glikozydy salicylowe (prekursory kwasu salicylowego zawierające cząsteczki cukru). Wyciąg z wierzby działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i tonizująco na skórę głowy.

ETYCZNE

DREWNO TEKOWE I MAHONIOWE
Wyciąg z drewna tekowego jest często stosowany w medycynie ajurwedyjskiej w celu wzmocnienia struktury włosów oraz ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Mahoń to drzewo powszechnie wykorzystywane w tradycyjnej medycynie afrykańskiej ze względu na swoje cenne właściwości – ożywia włosy i dodaje im energii.

BIOTECHNOLOGICZNE

CRINIPAN
Aktywny składnik przeciwgrzybiczy zwalczający grzyby z rodzaju Malassezia furfur – stymuluje lizę błon komórkowych grzyba będącego główną przyczyną powstawania łupieżu.

BIOTECHNOLOGICZNE

BIOLIN
Naturalny prebiotyk na bazie cukru zwalczający chorobotwórcze bakterie i grzyby, które powodują podrażnienie i łupież. Jednocześnie nie niszczy, a wręcz stymuluje rozwój „dobrych” bakterii, niezbędnych dla zdrowia skóry głowy.

BIOTECHNOLOGICZNE

PURICOMPLEX
Fitokompleks złożony z organicznej pokrzywy i łopianu – dwóch roślin o niezwykle silnych właściwościach ściągających, oczyszczających i zapobiegających przetłuszczaniu. Delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę ze skłonnością do łojotoku.

BUKIET ZAPACHOWY

ROZMARYN, BERGAMOTKA

BALSAMICZNE SERCE ROZMARYNU POŁĄCZONE ZE ŚRÓDZIEMNOMORSKĄ ŚWIEŻOŚCIĄ BERGAMOTKI TWORZY ZABIEG GŁĘBOKO OCZYSZCZAJĄCY
I NORMALIZUJĄCY SKÓRĘ GŁOWY

DZIAŁANIE AROMATERAPEUTYCZNE:
POBUDZAJĄCE, POPRAWIAJĄCE NASTRÓJ, NIWELUJĄCE ZMĘCZENIE I POPRAWIAJĄCE PAMIĘĆ