fbpx

NASZE WARTOŚCI

SZLACHETNY KRĄG WARTOŚCI MARKI OWAY

Podejście agricosmetics® to szlachetny krąg wyborów i działań stosowanych przez firmę OWAY, mających na celu poprawę dobrostanu Ziemi i jej mieszkańców na każdym etapie cyklu życia produktu.

ZDROWE, CZYSTE I SKUTECZNE AGRIKOSMETYKI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI, KTÓRE ZACZYNAJĄ SIĘ W ZIEMI.

 

W gospodarstwie ORTOFFICINA, położonym na wzgórzach Bolonii, rośliny, krzewy i aromatyczne zioła uprawiane są na miejscu i z wykorzystaniem metody biodynamicznej. Plony tych roślin stają się następnie ultrawydajnymi kompleksami olejków eterycznych, wyciągów i hydrolatów, które stosujemy w naszych recepturach.

 

Metoda biodynamiczna to najczystsza i najskuteczniejsza forma uprawy ziemi: nie wymaga stosowania pestycydów, herbicydów, środków owadobójczych i sztucznych nawozów używanych w tradycyjnym rolnictwie. Wszystko odbywa się z poszanowaniem roślin i środowiska, zgodnie z 3 podstawowymi zasadami:

 

 

3 zasady wartosci biodynamicznych

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z INNYMI PRODUCENTAMI STOSUJĄCYMI BIODYNAMICZNE I EKOLOGICZNE METODY UPRAWY. DZIĘKI TEMU WSZYSTKIE ZABIEGI OWAY ZAWIERAJĄ TYLKO NAJCZYSTSZE, CERTYFIKOWANE SKŁADNIKI.

laboratoria agrikosmetyczne oway

 

LECZNICZE ZIOŁA ZBIERANE SĄ W BALSAMICZNEJ FAZIE KSIĘŻYCA, A NASTĘPNIE DESTYLOWANE NA MIEJSCU Z UŻYCIEM STRUMIENIA PARY WODNEJ I PRZEKSZTAŁCANE W OLEJKI ETERYCZNE, DESTYLATY I WYCIĄGI STWORZONE PRZY ZASTOSOWANIU TRADYCYJNYCH, NATURALNYCH METOD I BEZ DODATKU SYNTETYCZNYCH ROZPUSZCZALNIKÓW.

 

Surowce organiczne i biodynamiczne łączą się ze starannie dobranymi składnikami naturalnymi, takimi jak czyste oleje, woski, masła i rośliny o właściwościach zmiękczających, a także z najczystszymi i najbardziej zrównoważonymi składnikami aktywnymi i funkcjonalnymi. Agresywne i potencjalnie szkodliwe produkty syntetyczne zastępowane są ich naturalnymi i delikatniejszymi odpowiednikami.

 

Skład każdego produktu tworzymy według zasad najbardziej zaawansowanej technologicznie zielonej chemii, która gwarantuje doskonałą równowagę pomiędzy naturalną recepturą a profesjonalną skutecznością.

skladniki pochodzenia z handlu fair-trade

 

MARKA OWAY NAWIĄZAŁA WSPÓŁPRACĘ Z MIĘDZYNARODOWYMI SIECIAMI SPRAWIEDLIWEGO HANDLU, ABY WSPIERAĆ ROZWÓJ MNIEJ ZAMOŻNYCH KRAJÓW.

 

To właśnie surowce pochodzące ze sprawiedliwego handlu, pozyskiwane w ramach projektów zrównoważonego rozwoju, wspierają gospodarkę lokalnych społeczności i zapewniają im należny szacunek.

 

Żaden z produktów OWAY nigdy nie był testowany na zwierzętach. Punktem kulminacyjnym naszej pracy było uzyskanie certyfikatu PETA CRUELTY FREE w Stanach Zjednoczonych.

peta

100% szkła i aluminium, 0% niepotrzebnych opakowań

 

Szkło bursztynowe chroni wyciągi roślinne zawarte w naszych recepturach, zachowując ich integralność i zabezpieczając je przed promieniowaniem UV. Aluminium zapewnia ekstremalną ochronę i nie ulega korozji. Szkło i aluminium można w całości poddawać recyklingowi i wykorzystywać ponownie bez końca.

 

Używamy wyłącznie niezbędnych opakowań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne. Mówimy „nie” stosowaniu nadmiernych, wtórnych opakowań i materiałów opakowaniowych, które często są wyrzucane natychmiast po zakupie.

 

W ŚWIECIE OWAY, WSZYSTKIE PRZEDMIOTY I NARZĘDZIA SĄ WYKONANE Z NATURALNYCH MATERIAŁÓW, TAKICH JAK DREWNO, PAPIER I KARTON MAKULATUROWY, BAWEŁNA, SZKŁO I METAL.

Energia odnawialna w laboratoriach produkcyjnych OWAY

 

Firma OWAY zdecydowała się na wykorzystywanie energii odnawialnej w swoich zakładach produkcyjnych, czerpiąc z najczystszego, najbardziej naturalnego i niewyczerpanego źródła mocy dla naszej planety: słońca.

 

Aby zagwarantować maksymalną czystość naszych produktów, używamy wyłącznie wody ozonowanej – czystej mikrobiologicznie oraz otrzymywanej w sposób naturalny i bez użycia promieniowania jonizującego lub chemicznych środków dezynfekujących.

 

Zaangażowanie OWAY na rzecz zdrowego i pozytywnego stylu życia jest również widoczne we wszystkich naszych codziennych czynnościach – korzystamy z samochodów elektrycznych, ponownie przetwarzamy materiały oraz umożliwiamy pracownikom OWAY kupowanie organicznych produktów na miejscu.

W salonie i w twoim codziennym życiu z oway

 

KONCENTRATY BOGATE W FUNKCJONALNE SKŁADNIKI AKTYWNE I SUROWCE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI: PRODUKTY OWAY PEŁNIĄ WIELE FUNKCJI JEDNOCZEŚNIE I MOGĄ BYĆ STOSOWANE W ODPOWIEDNICH ILOŚCIACH, CO POZWALA UNIKNĄĆ ICH MARNOTRAWIENIA.

 

Produkty OWAY, synergistycznie podobne do skóry i włosów dzięki bogactwu naturalnych składników, wnikają głęboko w strukturę skóry i włókien włosów, poprawiając ich kondycję podczas zabiegu.

 

Firma OWAY tworzy ekskluzywne rytuały do stosowania w salonie i oferuje unikalne doświadczenia alchemiczne, które można kontynuować w domu poprzez samodzielne wykonywanie całkowicie naturalnych zabiegów stymulujących wszystkie zmysły.

Przetwórz, użyj ponownie, zacznij od nowa, oway, zero waste, recycling

 

SZLACHETNY KRĄG OWAY TRWA NAWET PO ZUŻYCIU PRODUKTÓW.

 

Opakowania szklane i aluminiowe można poddawać recyklingowi. Szklane butelki i słoiki mogą stać się doniczkami i uniwersalnymi pojemnikami. Pudełka, przedmioty i narzędzia komunikacyjne – wykonane z drewna, szkła, bawełny, metalu, bambusa, papieru i innych naturalnych materiałów – można poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać.

 

Dzięki zastosowaniu metody biodynamicznej, gleba nie jest niszczona ani wyjaławiana przez agresywne substancje chemiczne, ale odżywiana naturalnymi pierwiastkami, co zwiększa jej żyzność i witalność z sezonu na sezon.