fbpx

JAK CZYTAĆ ETYKIETY

PRZÓD ETYKIETY

1.
SKŁADNIKI BIODYNAMICZNE, ORGANICZNE I ETYCZNE
We wszystkich produktach OWAY aktywne są fitoskładniki biodynamiczne, organiczne i pochodzące ze sprawiedliwego handlu, starannie dobrane pod kątem korzystnego działania, jakie wykazują na rodzaj włosów, do których są przeznaczone (farbowane, kręcone, cienkie itp.). Oprócz wyróżnionych składników aktywnych w tym obszarze etykiety, każdy produkt zawiera dodatkowe funkcjonalne surowce, które nadają mu określone działanie. Aby uzyskać pełną listę składników zawartych w każdym produkcie, patrz LISTA SKŁADNIKÓW INCI (punkt 3).
2.

NIE ZAWIERA
Nie mniej ważne niż składniki zawarte w produkcie, są to surowce, które marka OWAY postanowiła wyeliminować z formuł kosmetyków, zastępując je mniej agresywnymi składnikami dla skóry, włosów i środowiska. W tym obszarze znajduje się lista zakazanych przez producenta surowców.

TYŁ ETYKIETY

3.

LISTA SKŁADNIKÓW
Hasło: transparentność. W celu bardziej intuicyjnego i dogłębnego odczytania składników wskazujemy naturalne surowce oraz ich rodzaj i pochodzenie: olejki eteryczne (EO), (B) z rolnictwa biodynamicznego, (O) z rolnictwa ekologicznego, (FT) zakupione z uczciwego handlu Fair Trade (ND) naturalnego pochodzenia. Odczytując listę składników pochodzenia naturalnego, zdasz sobie sprawę, że jest ich o wiele więcej niż to, co wyróżnione z przodu. 🙂 Miłej lektury!

4.

OPAKOWANIE
To pole wskazuje materiał, z którego wykonane jest opakowanie. Opakowania zewnętrzne są wykonane ze szkła lub aluminium, w 100% nadają się do recyklingu i nieskończoną liczbę razy, z ogromnymi oszczędnościami energii i surowców oraz mniejszą emisją CO2 i gazów cieplarnianych.

5.

KOD QR
Skieruj aparat swojego smartfona na ten kwadrat, poczekaj na połączenie (jeśli nie masz aplikacji, wystarczy kilka minut, aby ją pobrać) i wejdź w świat Organic Way! Za pośrednictwem smartfona kod QR prowadzi bezpośrednio do strony oway.it, gdzie można znaleźć wiele informacji, ciekawostek i spostrzeżeń na temat filozofii i produktów OWAY.

6.

KOCHAMY ZWIERZĘTA, RECYKLING I PRZECHOWYWANIE
Kochamy zwierzęta i szanujemy wszystkie żywe istoty. Druga ikona to bardzo mały kosz na śmieci, który przypomina, że ​​nie należy zaśmiecać środowiska, ale wrzucić zużyte opakowanie do odpowiedniego pojemnika. Trzecia ikona jest bardzo ważna, otwarty słoik z liczbą w środku: to PAO. Ten symbol wskazuje miesiące przechowywania produktu od momentu otwarcia. Na przykład produkt z PAO 12M można używać przez 12 miesięcy od jego otwarcia.