fbpx

BIOSŁOWNIK

ŁATWY DO ODCZYTANIA ŚWIAT OWAY

Olejki eteryczne, hydrolaty, zmikronizowane rośliny i wyciągi pozyskiwane z roślin uprawianych zgodnie z zasadami harmonii pomiędzy człowiekiem i przyrodą – nie stosujemy pestycydów ani chemicznych nawozów, a gleba jest odżywiana i nawożona naturalnym obornikiem. Dzięki temu rośliny są mocniejsze i zdolne do samodzielnej obrony, a uzyskiwane z nich substancje są najwyższej jakości i pełne zdrowych, skutecznych składników aktywnych.
Wybrane surowce pochodzą ze sprawiedliwego handlu fair-trade z Afryki, Amazonii, Indonezji, Indochin i aborygeńskich rejonów Australii, za pośrednictwem certyfikowanych sieci zakupów, które utrzymują lokalne społeczności i przyczyniają się do ich rozwoju gospodarczego.
W Kąpieli kojącej do skóry głowy i włosów używamy nieetoksylowanych środków powierzchniowo czynnych, aby uszanować i chronić wrażliwą i delikatną skórę głowy oraz z objawami uczulenia, jak w przypadku dzieci powyżej trzeciego roku życia.
Nie stosujemy sztucznych barwników w produktach OWAY, ponieważ są to chemikalia, które nie są niezbędne do skuteczności formuły. Nasze produkty przyjmują kolor z zawartych w nim składników aktywnych, olejków eterycznych i składników biodynamicznych, aby zagwarantować konsumentom najwyższy poziom jakości, czystości i gwarancji. Ze względu na ekstremalną naturalność formuł mogą one podlegać niewielkim zmianom koloru od produkcji do produkcji: czy kiedykolwiek znalazłeś dwie pomarańcze lub dwa idealnie identyczne jabłka?
JOD
Nasze produkty nie zawierają jodu.
Spraye Organic Way nie zawierają propelentów, tak by osiągnąć najlepsze rezultaty przy minimalnym wpływie na środowisko. Jesteśmy pierwszą firmą na rynku, która wprowadziła na rynek lakier do stylizacji włosów bez gazu w szklanej butelce z systemem ponownego uzupełniania. Znajdziesz go np. w produkcie Sculpting mist
Materiały komunikacyjne i wystawowe mogą być poddane recyklingowi lub posiadają certyfikat ekologiczny: tektura FSC, drewno PEFC, bioplastik, recyklingowany PET.
Czysta chemia pokazuje, że możliwe jest uzyskanie doskonałych produktów bez użycia agresywnych i toksycznych substancji chemicznych, dzięki zastosowaniu bezpiecznych składników pochodzenia naturalnego.
Zdecydowaliśmy się nie używać Sodium Laureth Sulfate i Sodium Lauryl Sulfate jako środków powierzchniowo czynnych: zamiast nich używamy bazy myjącej pochodzącej z kokosa i innych delikatniejszych i bezpieczniejszych zamienników.
Naturalnie pozyskiwany z buraka cukrowego, jest to najbardziej naturalny i dobrze tolerowany środek konserwujący, który nie tylko pozwala nam właściwie zabezpieczyć większość naszych produktów, ale także zapewnia odpowiedni czas schnięcia produktów stosowanych do stylizacji. Zastępuje na przykład klasyczną piankę aerozolową do tworzenia i definiowania loków.
Produkty Organic Way nie zawierają parafiny, marka zastępuje ją masłami, woskami i wysokiej jakości emolientami roślinnymi, które dodatkowo pomagają zachować zdrowie włosów.
PETA to największa światowa organizacja wspierająca prawa zwierząt. Na cześć etycznego podejścia, które od zawsze promuje marka OWAY z punktu widzenia punktualności i transparentności wobec konsumenta, PETA oficjalnie przyznało certyfikację wolną od okrucieństwa marce Organic Way w Stanach Zjednoczonych. To uznanie potwierdza zaangażowanie marki na rzecz zwierząt: nie przeprowadzamy na nich badań i nigdy tego nie zrobimy.
Nasze etykiety produktów wykonane są z papieru z certyfikatem FSC, który dzięki specjalnej obróbce jest w pełni wodoodporny i odporny, a co najważniejsze ekologiczny.
Ozon, naturalna cząsteczka złożona z trzech atomów tlenu, niszczy wszelkie pozostałe mikroorganizmy przez utlenianie, rozkładając błonę komórkową w ciągu kilku sekund. Po tych kilku sekundach ozon, przekształca się z powrotem w tlen, dzięki temu oczyszczanie jest procesem czystym i zielonym. W wyniku tego procesu woda jest oczyszczana mikrobiologicznie.
Zrównoważony proces o zerowym wpływie, który nie generuje odpadów. Każdy składnik jest skutecznie ponownie wykorzystywany, przyczyniając się do regeneracji szlachetnego koła wartości OWAY. Po zbiorach i odpowiednim okresie suszenia rośliny zostają przeniesione z pól do warsztatów produkcyjnych Oway. Nasz macerator działa zgodnie z tradycyjną metodą na zimno, używając tylko ozonowanej wody, bez dodatku rozpuszczalników. Podczas przetwarzania rośliny lecznicze stopniowo uwalniają swoje aktywne składniki do wody, wytwarzając macerat. Po maceracji wyczerpane części rośliny zostają włączone do innych składników składających się na stertę biodynamiczną, jedyny nawóz, który może odżywić glebę uprawy Ortofficina.
Tworzymy mieszanki sensoryczne na bazie olejków eterycznych, które wywierają silny i korzystny wpływ na ciało i psychikę. Tylko w produktach technicznych, których formuła nie jest kompatybilna z olejkami eterycznymi, używamy perfum wolnych od alergenów zapachowych.
Białko to podstawowy budulec włosów; w przypadku ich niedoboru, łodygi włosów słabną, stają się bardziej kruche i tracą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Z tego powodu receptury produktów Organic Way są bogate w białka, które są pochodzenia całkowicie roślinnego.
Z naszych kosmetyków wyeliminowaliśmy parabeny, kontrowersyjne konserwanty kosmetyczne, które zastąpiliśmy naturalnymi związkami pochodzenia roślinnego.
Są to substancje chemiczne zwykle stosowane jako emulgatory. Wszystkie linie pielęgnacyjne OWAY i zabiegi specjalne nie zawierają PEG / PPG / BG w swoich składach.
Wszystkie produkty z linii OW Beauty są certyfikowane przez Natrue, jedną z najpoważniejszych i najbardziej autorytatywnych międzynarodowych jednostek certyfikujących, która zapewnia wyjątkowo restrykcyjne standardy w celu zapewnienia, że produkt jest rzeczywiście naturalny. Norma Natrue określa wyjątkowo surowe zasady dotyczące surowców, receptur, procesu produkcji i pakowania.
Używamy wyłącznie niezbędnych opakowań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Nie stosujemy nadmiernych opakowań, zewnętrznych folii lub pudełek do produktów, które często są wyrzucane natychmiast po zakupie, co przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska.
Destylacja z parą wodną to naturalny system ekstrakcji, który nie wykorzystuje rozpuszczalników ani innych substancji chemicznych i pozwala maksymalnie zachować czystość i skuteczność składników aktywnych. Dzięki wytwarzanej parze metoda ta przekształca rośliny w aktywne składniki używane w naszych formułach: 100% naturalne olejki eteryczne i destylaty.
Natura + Technologia: wybieramy i izolujemy najbardziej aktywne i skuteczne składniki roślinne, aby stworzyć nowe wysoce skoncentrowane i przyjazne dla skóry składniki aktywne.
EDTA to substancje chemiczne stosowane zazwyczaj jako środki wspomagające proces konserwacji. 99% produktów OWAY nie zawiera tych substancji, ponieważ opracowany przez nas system konserwacji zapewnia odpowiednią trwałość produktów.
Nasze produkty nie zawierają sztucznych substancji zapachowych, a ich aromat pochodzi wyłącznie z roślinnych olejków eterycznych.
Wybieramy wyłącznie produkty pochodzące z roślin uprawianych zgodnie z tradycyjnymi, biodynamicznymi i organicznymi metodami. Żaden ze składników zawartych w naszych produktach nie pochodzi z upraw genetycznie modyfikowanych.

Nasze produkty są pakowane w szklanych butelkach i słoikach oraz tubach aluminiowych: najbardziej odpowiednich materiałach do ochrony zachowania i integralności wyciągów botanicznych z naszych formuł w nich zawartych. Szkło jest w 100% czyste i nie uwalnia toksycznych substancji ani nie zawiera potencjalnie szkodliwych składników chemicznych. Aluminium jest wyjątkowo ochronnym i odpornym na korozję materiałem, a także w 100% nadaje się do recyklingu i nieskończenie wielokrotnego użytku.

Całkowicie naturalny proces, którego technologia została zapożyczona od natury. Odwrócona osmoza to bezpieczny i skuteczny system, który oddziela wodę od obcych substancji poprzez zastosowanie specjalnych membran zwanych półprzepuszczalnymi lub osmotycznymi. Membrany te umożliwiają filtrowanie czystej wody i zatrzymywanie obcych substancji zawieszonych i rozpuszczonych. Po zakończeniu procesu odwróconej osmozy woda jest ozonowana.

Dynamizacja lub „wzmocnienie” jest decydującym czynnikiem aktywacji formulacji biodynamicznej. Celem dynamizacji jest stworzenie wiru w procesie polegającym na mieszaniu wody. Wir powstaje, ponieważ woda popychana wzdłuż obwodu cylindrycznego pojemnika porusza się szybciej niż woda w środku. Ważne jest, aby ruch opierał się na przyspieszeniu i decydującym było odwrócenie wiru: chaos jest ważnym momentem, podobnie jak kolejność wiru. W tej cyklicznej sekwencji narastania i inwersji wiru substancje ulegają transformacyjnym działaniom, które wzmacniają skuteczność kosmetyków.