fbpx

ARTIGIANO

ARTIGIANO

W Organic Way realizujemy wybory na rzecz środowiska, które bezpośrednio dotykają – i budują – za pomocą rąk. Aby zamknąć krąg konkretnych działań i nadać naszej marce elegancki i charakterystyczny wygląd zgodny z poszanowaniem środowiska, w 2017 roku postanowiliśmy zostać – podobnie jako producent rolny i kosmetyczny – stolarnią, w której zatrudniani są rzemieślnicy i projektanci drewna.

ARTIGIANO to laboratorium Organic Way, w którym każdego dnia tworzone są certyfikowane drewniane meble i materiały komunikacyjne na miejscu w Bolonii. Rzeczy przeznaczone specjalnie dla salonów fryzjerskich i miejsc urody na całym świecie. Jest to naturalny rynek zbytu projektu, który zaczyna się od produktu, aby przejść do stylu życia, przejawiając się w wyborze formułowania zielonej chemii, a także w zielonych nawykach i we wszechświecie projektowania wnętrz.

Cel: elegancja na okrągło

Stolarnia Artigiano narodziła się z myślą o tworzeniu unikatowych mebli, ale także specjalnych opakowań i materiałów ekspozycyjnych i komunikacyjnych o wielofunkcyjnym, wielokrotnego użytku, trwałym i eleganckim designie. Wybrane miejsca docelowe tych produktów to wszystkie obszary firmy, salony fryzjerskie, miejsca urody i sklepy. Materiały, które są odzwierciedleniem ekologicznego stylu życia, powodują że  miejsce pracy staje się pozytywnym i cnotliwym środowiskiem, które mówi o wyjątkowych wartościach marki i tych, którzy ją wybrali, również dzięki tym ekologicznym, trwałym i wysokiej jakości meblom i narzędziom roboczym.

Eleganza_Circolare_347x385

Świadoma (i elastyczna) oryginalność przestrzeni OW

W Artigiano są one analizowane i tworzone, kawałek po kawałku, meble i konstrukcje projektowe z drewna z certyfikatem FSC, które sprawiają, że efekt wizualny w salonie różni się dzięki naturalności elementów, relaksującym kolorom dla oczu i przyjemnym w dotyku fakturom.

Żadne meble nie są takie same jak inne: nie ma produkcji seryjnej, wszystko, co ożywa w Artigiano, należy uważać za wyjątkowy przedmiot jedyny w swoim rodzaju, zaprojektowany w celu podkreślenia tożsamości i oryginalności Twojego  miejsca.
Wszystkie produkty i linie mebli, które zostały zaprojektowane w biurze kreatywnym OWAY, rodzą się w naszym warsztacie Artigiano na miejscu w Bolonii  i tam są przygotowywane od początku do momentu opuszczenia warsztatu i dostarczenia ich do Twojego salonu i codziennego życia, zapewniając zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych przedmiotów i wyposażenia według maksymalnego stopnia personalizacji.

Koncept Circular Design

Warsztat Artigiano narodził się w zgodzie z najważniejszymi celami całego projektu i doświadczenia OWAY, aby zachować ogromny kapitał, jaki oferuje nam przyroda, ograniczając marnotrawstwo i zmierzając w kierunku coraz bardziej konkretnego zrównoważonego rozwoju.

Koncepcja Circular Design ma fundamentalne znaczenie w każdym naszym akcie twórczym i dlatego ten ekoprojekt nie kończy się na meblach: dla OWN WAY, naszej wody perfumowanej, stworzyliśmy opakowania o minimalistycznym, ekologicznym i trwałym designie, zaprojektowane i wyprodukowane w warsztacie stolarskim Artigiano na miejscu w Bolonii. Począwszy od materiału, uzyskanego z odzysku drewna, naturalnego i w 100% z recyklingu, opakowanie, które można ponownie wykorzystać jako pojemniczek, przedłużając jego żywotność i przydatność.

Drewno, z którego tworzone są meble i różnego rodzaju konstrukcje w warsztacie Artigiano posiada certyfikat FSC, nadany przez międzynarodową organizację promującą odpowiedzialne zarządzanie lasami i plantacjami, określającą standardy dobrej i zrównoważonej gospodarki leśnej.