Witaj na ekologicznej uprawie Ortofficina,

gdzie rosną składniki naszych produktów.

Nasz projekt w 5 punktach:

  1. Ortofficina to nasze gospodarstwo rolne, znajdujące się nieopodal wzgórz Bolonii i obejmujące ponad 50 ooo m kwadratowych.
    Rośliny na niej uprawiane są wg ściśle określonych metod biodynamicznych.
  2. Uprawiamy 24 rodzaje różnych ziół leczniczych, które wykorzystujemy w naszych kosmetykach.
  3. Siejemy, zbieramy i przetwarzamy rośliny bez użycia środków chemicznych w celu uzyskania czystych składników aktywnych.
  4. Uzyskujemy główne składniki biodynamiczne naszych produktów, którymi są olejki eteryczne, destylaty i zmikronizowane rośliny.
  5. Ortofficina jest postrzegana jako ekosystem, w którym ludzie, rośliny i zwierzęta żyją w synergii i harmonii.

Nasze ingrediencje

Ekologiczne składniki

Medyczne rośliny z naszych plantacji są przetwarzane, aż do uzyskania czystych, wartościowych i aktywnych czynników. Powstaje z tego ekologiczny olejek eteryczny, który jest składnikiem naszych produktów.

ingrediente1-1040x362

Ekologiczne hydrolate: wody pochodzące z destylacji olejków eterycznych z zachowaniem tych samych substancji czynnych co oleje. Są one wykorzystywane jako bazy w płynach, eliksirach oraz serum.

Ekstrakty mikronizowane: nasze czyste ekstrakty uzyskane poprzez suszenia i rozdrabniania roślin w zimnej wodzie. Powstają z tego wyciągi, które są używane podczas zabiegów w salonie, umożliwiając tym samym indywidualne, ekskluzywne oraz bardzo skuteczne usługi.

Ekstrakty te używane są w wielu naszych produktach, takich jak szampony oraz odżywki do włosów.

ingrediente3-1040x362

Proces destylacji

Proces destylacji

Stworzyliśmy produktywne miejsca poświęcone destylacji z użyciem pary wodnej roślin leczniczych pochodzących z OrtOfficina.

Cały proces jest naturalny. Nie stosujemy rozpuszczalników oraz innych substancji chemicznych. Wysuszone rośliny, są przechowywane oddzielnie, a następnie są destylowane bezpośrednio przez nasze laboratorium badań i rozwoju.

Uzyskane z procesu destylacji olejki eteryczne są kierowane do specjalnych separatorów w celu całkowitego usunięcia wody.

Biodynamika

Trzy zasady biodynamiki

Utrzymanie żyzności gleby, uszanowanie całej planety oraz człowieka który pracuje.

Utrzymanie silnych i zdrowych roślin, gotowych do walki z przeciwstawnościami klimatu oraz szkodników beż użycia sztucznych środków.

 

 

Rośliny które są hodowane w dbałości o te zasady są pełne funkcjonalnych, najczystszych i aktywnych składników.

 

 

Zapisz